IMPACT SEMINAR
#5/2018

#Marketing B2B

Jak efektywnie wykorzystać digital?

25 PAŹDZIERNIKA 2018, GODZ. 9:30 – 15:00
Business Link PGE Narodowy
Al. Ks. J. Poniatowskiego 1, Warszawa

Marketing B2B jest trudny. W przeciwieństwie do marketingu skierowanego do konsumentów, firmy B2B często muszą radzić sobie z dłuższymi cyklami sprzedaży, mniejszymi rynkami odbiorców i wyższymi kosztami dotarcia do nich. Muszą też najpierw generować potencjalną liczbę potencjalnych klientów, by móc im oferować produkty.

Na seminarium dowiesz się, jak cyfrowe techniki marketingowe mogą wspierać marketing B2B oraz jak możesz zautomatyzować swoją pracę.

WYKŁADY

  • Trendy w projektowaniu uslug B2B – Piotr Wojciechowski, Fuzers
  • Budowanie wartości produktu na rynku abonamentowym , czyli czego B2B może nauczyć się od B2C – Zbigniew Wierzchowski, Ringier Axel Springer Polska
  • Efektywny content marketing – w jaki sposób tworzyć treści, żeby Excel się zgadzał – Grzegorz Miłkowski, Content House
  • Marketing automation – Michał Grabacki, Ringier Axel Springer Polska

WARSZTATY

  • Marketing Automation w B2B – ile kosztuje, kiedy warto zainwestować? – Michał Grabacki, Ringier Axel Springer Polska
  • Budowanie wartości produktu na rynku abonamentowym – część praktyczna – Zbigniew Wierzchowski, Ringier Axel Springer Polska
  • Uwodzenie w social sellingu – Artur Roguski, dfusion communication, whysosocial.pl
  • Incentive – sposób na budowanie dobrych i trwałych relacji z klientem – Mikołaj Jeżak, InDreams

PRELEGENCI

Radosław Wierzbiński

Radosław Wierzbiński

Head of Strategy & Communiaction, Media Impact

Strateg i konsultant marketingowy. Absolwent Chartered Institute of Marketing (Professional Diploma in Marketing) i Szkoły Strategii Marki (SAR), ukończył również m.in. stosunki międzynarodowe na Uniwersytecie Warszawskim oraz Mazowiecką Szkołę Trenerów.

Jako Head of Strategy & Communication w Media Impact Polska odpowiada m.in. za kreowanie niestandardowych rozwiązań komunikacyjnych dla marek klientów czy analizę trendów i zjawisk mediowych. Doświadczenie zdobywał wcześniej w agencji interaktywnej (MRM Worldwide) i po stronie największego wydawcy online w Polsce (Onet.pl).

 

Piotr Wojciechowski

Piotr Wojciechowski

CEO Fuzers

Konsultant, trener / moderator i prelegent w dziedzinie myślenia o projektowaniu usług i obsługi klienta. Przedsiębiorca. Założyciel i dyrektor generalny FUZERS Service Design. Pierwszy polski trener akredytowany przez Service Design Network, jako wysoko wykwalifikowany trener w dziedzinie Design Thinking. Współtwórca sieci Service Design Network Poland – organizacji non-profit zajmującej się promocją Design Service w Polsce.

Mogę wesprzeć Cię w badaniach nad projektami, wprowadzaniu innowacji lub ulepszaniu usług online i offline, mapowaniu podróży klientów, projektowaniu doświadczeń i innowacjach biznesowych. W mojej pracy i poza nią uwielbiam tworzyć, organizować, czytać i robić rzeczy, zamiast mówić o nich godzinami. Dlatego znalazłem się w interdyscyplinarnym filmie Design Service Thinking.

Jestem również zaangażowany w społeczność TED i TEDx jako organizator i ambasador. Daje mi to dużo doświadczenia, dobrej zabawy, okazji do pracy z fajnymi ludźmi i to niesamowite uczucie, że mam przynajmniej niewielki wpływ na moją lokalną społeczność.

Zbigniew Wierzchołowski

Zbigniew Wierzchołowski

Dyrektor Departamentu Sprzedaży Regionalnej, Ringier Axel Springer Polska

Z RAS Polska jest związany od sierpnia 2015 roku. Karierę zawodową rozpoczął w 2005 roku w Cyfrowym Polsacie, gdzie zajmował stanowiska: kierownika działu dystrybucji, z-ca dyrektora sprzedaży i z-ca dyrektora marketingu ds. ofert. W latach 2012-2014 był dyrektorem departamentu sprzedaży detalicznej w Polkomtelu, a w latach 2014-2015 był zatrudniony na stanowisku dyrektora sprzedaży detalicznej w Cyfrowym Polsacie, gdzie zajmował się m.in. restrukturyzacją i zarządzaniem siecią sprzedaży.

Grzegorz Miłkowski

Grzegorz Miłkowski

CEO, CONTENTHOUSE

Pomysłodawca i współorganizator konferencji „Akademia Marketingu” (akademiamarketingu.edu.pl). Współorganizator cyklu szkoleń na temat efektywnego content marketingu – ContentStandard.pl. Dodatkowo, jest właścicielem i redaktorem naczelnym portalu SOCIALPRESS.pl, który specjalizuje się w zagadnieniach łączących komunikację, marketing i nowe technologie. Założył także pierwszy polski serwis śledzący możliwości wykorzystania sztucznej inteligencji w biznesie – AIBusiness.pl. W branży marketingu i technologii działa od 2006 roku. Początkowo jako dziennikarz mediów branżowych (Marketing Przy Kawie), redaktor naczelny portalu Interaktywnie.com (Grupa Money.pl), później PR-owiec odpowiedzialny za wdrażanie strategii komunikacyjnych dla znanych marek. Realizował projekty m.in. dla takich marek, jak: Bosch, Siemens, Konica Minolta, Bonduelle, Cif, Domestos, Jurajska, Unicef, Finish, Dekoral, WWF, Snickers, Strongbow (Grupa Żywiec), Brackie (Grupa Żywiec), X-lander, Mercedes, Oshee, Intersport, BohoBoco, Grupa PSB, Mrówka.

Michał Grabacki

Michał Grabacki

Kierownik Działu Performance Marketing, Ringier Axel Springer Polska

Ex dziennikarz technologiczny (Chip, PC World, Internet Standard), doświadczony manager w branży E-commerce (dyrektor E-commerce w agencji FastWhiteCat, pracował m.in. takimi markami jak Sizeer, Tchibo, Lacoste, Timberland, Wojas, Duka, Avans, Drogerie Natura….), obecnie Head of Marketing Analytics & Performance Media Buying & Planning w Ringier Axel Springer Polska, gdzie odpowiada za dział performance marketingu, zarządzania wewnętrznym ruchem, wdrożenie Marketing Automation i analitykę marketingową.

Artur Roguski

Artur Roguski

dfusion communication, whysosocial.pl

Pracę z mediami społecznościowymi rozpocząłem w 2010 roku w agencji Ogilvy Interactive. Kolejne
doświadczenie zdobywałem jako dyr. ds. mediów internetowych w magazynie branżowym Brief,
product manager w Grupie Onet-RAS (Fakt i Fakt24.pl) oraz social media manager w Edipresse Polska
(marki VIVA, Wizaż.pl i Party). Obecnie zajmuje się digital PR w dfusion communication.

Od 7 lat zaangażowany w inicjatywę Czwartkowych Spotkań Social Media (blisko 20 prezentacji w 8
miastach w Polsce). Wykładowca na studiach podyplomowych na Politechnice Białostockiej na
kierunku marketing internetowy. Magister psychologii o specjalizacji media i reklama.

Mikołaj Jeżak

Mikołaj Jeżak

Managing Partner, Member of the Board, InDreams

Z wykształcenia prawnik, absolwent UW. Od ponad 20 lat w branży incentive travel. Odwiedził dotychczas około 130 krajów. Od 9 lat prowadzi z sukcesem jedną z największych na rynku agencji incentive travel – InDreams.

Osobowość Roku 2016 branży incentive. Współtwórca 6 nagrodzonych MP Power Award projektów za najlepszy wyjazd incentive.

Mówi po angielsku, francusku, hiszpańsku i portugalsku. Interesuje się fotografią, gra w tenisa, jeździ na nartach i nurkuje. Tata Szymona, Stanisława i Ignacego.

Media Impact, Adres: ul. Domaniewska 52, 02-672 Warszawa, tel. (+48) 22 232 24 63